Inspirujemy – nie przeszkadzamy

Prowadząc autorskie warsztaty i zajęcia stawiamy na rozwój i inspirację. Nie wtrącamy się a sugerujemy, dajemy praktyczne narzędzia i ciekawe rozwiązania na spędzanie czasu, zabawę oraz naukę. Inspirujemy się ciekawymi i mądrymi programami autorskimi: edukacja elementarna Marii Montessori, metody „bez porażek” Thomasa Gordona, metody czytania globalnego Glenna Domana, metody Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, elementy pedagogiki zabawy Klanza.

EGB dla rodziny – pakiet możliwości

Zajęcia dla mam z niemowlakami już od 2 miesiąca

Niezwykłe zajęcia, podczas których mamy znajdą sie w wyjątkowej relacji ze swoim dzieckiem.
Dla niemowlaka masażyki i ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami integracji sensorycznej, czyli poznawania otoczenia i własnego ciała poprzez zmysły, a dla mam możliwość, by przez chwilkę poćwiczyć, co przyspieszy powrót do formy i nauczy prawidłowej postawy ciała. Ponadto – to świetna okazja by wyjść z domu i wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami niemowlaków.

Animacje podczas przyjęć rodzinnych

Wesela, komunie, chrzciny, imieniny cioci to uroczystości, podczas których dorośli bez problemu znajdują rozrywkę, ale co z dziećmi? EGB proponuje ciekawie spędzony czas dla młodszych uczestników przyjęć rodzinnych: zorganizujemy kącik dziecięcy, poprowadzimy animacje, pomalujemy twarze dzieciom profesjonalnymi farbami według rozmaitych wzorów i pomysłów, stworzymy niezwykły pokaz ogromnych baniek mydlanych.

Kurs Baby Signs® Migusie®

Program Baby Signs® Migusie® to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych i znany na całym świecie sposób komunikowania z niemówiącymi jeszcze dziećmi. Proste jak "pa-pa" czy "brawo-brawo". Migusie® pozwalają niemowlakom zaskoczyć rodziców swoją mądrością, spostrzegawczością pojmowaniem świata. Migusie® to naturalne narzędzie wczesnej komunikacji, które łagodnie zamienia się w mowę, gdy tylko dziecko do niej fizjologicznie dojrzeje.

Maluchowanie

Zajęcia dla dzieci w wieku 10 miesięcy - 4 lata, podczas których, za pomocą przyjemnych zabaw, książek, instrumentów muzycznych i autorskich zabawek uczymy się oddziaływać na rozwój emocjonalny, intelektualny i fizyczny naszych pociech. Wykorzystujemy elementy integracji sensorycznej, która pozwala poprzez zmysły poznawać otoczenie. Zajęcia dają dziecku możliwość przeżywania radości z aktywności ruchowej, poznawania świata, eksperymentowania, kontaktu

z rówieśnikami, satysfakcji z pokonywania własnych trudności i lęków oraz z poczucia większej sprawności fizycznej. Celem spotkań jest efektywny rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny oraz świetna zabawa i wspólne ćwiczenie z rodzicem.

Doradztwo laktacyjne

Specjalnie przygotowany program „10 kroków do udanego karmienia piersią”, skierowany do kobiet oczekujących dziecka, dzięki któremu kobieta pozna fizjologię laktacji, techniki karmienia, dowie się
o trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi. A mamy, które szukają wsparcia po porodzie mogą skontaktować się telefonicznie z doradcą albo poprosić o wizytę w domu. Początki bywają trudne – trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać pomocy.

Urodziny – przyjęcie, balik, gardenparty

Najważniejsze, żeby solenizant i jego goście świetnie się bawili i dobrze wspominali ten dzień. Dlatego  urządzamy tylko takie konkurencji w których wygrywa cała grupa – dzieci współpracują

i dbają o siebie nawzajem. Temat urodzin może wybrać sam solenizant: piraci, księżniczki i rycerze, auta, ale również warsztatowo: biżuteria, scrapbooking, filcowanie, modelki, projektowanie ubrań, zajęcia kulinarne i wiele innych.

Wynajem zabawek

Na Twoje życzenie zaopatrzymy przyjęcie w najwyższej klasy sprzęt do zabawy, wynajmiemy małe dmuchane zjeżdżalnie z odpowiednimi certyfikatami, udostępnimy suchy basen z piłeczkami. Przyjęcie może odwiedzić ogromna żywa maskotka (np. Myszka Miki). Takie zabawki robią duże wrażenie na dzieciach, sprawiają im ogromną radość, a co najważniejsze - nie są uciążliwe w transporcie i obsłudze.

Nietypowy Babyshower 

Coraz modniejsze stają się przyjęcia organizowane dla mam oczekujących dziecka. Nasza propozycja skierowana jest do pań, które lubią tworzyć prezenty własnoręcznie – ozdobić skrzyneczkę na drobiazgi, stworzyć niepowtarzalną ramkę na zdjęcie z miejscem na odciśniętą stopę maleństwa, uszyć maskotkę, ozdobić wieszaczek.  Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę przyjęcia babyshower

i prezenty dla mamy stworzone z sercem!

Tubowanie®

Pod okiem jednej z pierwszych instruktorek Tubowania® organizujemy wyjątkowe zabawy i animacje przyczynowo-skutkowe dla dzieci i dorosłych.

Jesteśmy mobilni


Wszystkie warsztaty i zabawy organizujemy we wskazanym przez Ciebie miejscu. Dojedziemy do Twojego domu lub mieszkania bądź zaproponujemy inne miejsce, w którym zapewnimy niezapomniane chwile w przyjaznej atmosferze.